נשים רבות סובלות מירידה בהנאה ואף לעיתים מכאבים במהלך קיום יחסי מין ואינן יודעות שיש לזה סיבה, וחשוב מזה, אינן יודעות שיש לזה פתרון. אז מהי תופעת היובש ואיך שמן קנאביס יכול לעזור לה? דנה ויינשטיין-אורן, מאמנת למיניות, מגלה את כל הסודות ועונה לנו על כל השאלות, גם על אלו שהתביישנו לשאול

תופעת הסיכוך הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות, כשנשים וגברים רבים מגלים את הפתרון שמשפר את חיי המין שלהם לפעמים מקצה לקצה. "יש הרבה נשים שהשמן הוא בדיוק מה שהן צריכות כדי לתת בוסט למיניות שלהן, מסבירה דנה ויינשטיין-אורן, מאמנת אישית וזוגית למיניות.

כאבים וקשיים בחדירה בזמן קיום יחסי מין היא תופעה מוכרת, והסיבות לכך מגוונות ורבות. "כשזוגות נכנסים לסיטואציה מינית הם הרבה פעמים ממהרים מידי לכדי חדירה, וזה יוצר מצב שהאישה לא מספיק מעוררת מינית ועל כן גם פחות רטובה", מסבירה ויינשטיין אורן ומרחיבה, "הנטייה של מרבית האנשים היא במקרה הטוב לשים חומר סיכוך שירטיב באופן מלאכותי, או גרוע מכך- להמשיך עם כאבים ללא סיכוך בכלל".

"לאורך זמן זה עלול לפגוע בחשק המיני"

לפעמים גם כשהאישה מוכנה לחדירה, המצב לא פשוט בכלל. "גם כשהאישה מספיק מעוררת, רטובה והנרתיק שלה רטוב, יכול להיות שבעצם כל האזור החיצוני עשוי להיות יבש", מסבירה ויינשטיין אורן ומפרטת, "על אף שיש רטיבות פנימית כשהאיבר של הגבר חודר לאישה הוא כאילו מושך יתו את העור וזאת תחושה ממש לא כיפית ולא נעימה. לאורך זמן זה עלול לפגוע בחשק המיני".

לדבריה, חוסר סיכוך הוא לא גזרת גורל שאין איך להתמודד איתה: "חוסר סיכוך יוצר יותר כאב, מה שבעצם מייצר חוויה מינית לא טובה. ככל שיהיו חוויות מיניות לא טובות זה בעצם ירחיק את מי שחווה זאת מסקס יותר ויותר".

לכן, היא ממליצה לגעת באזור הפות והנרתיק אך ורק כשיש רטיבות וסיכוך, "זה משנה לחלוטין את החוויה והתחושות שחווים", היא חורצת. הקהל הצורך חומרי סיכוך הוא רחב ונוגע בכלל האוכלוסייה. "יש נשים שסובלות מכאבים ומשתמשות, יש כאלו שלא חוות הרבה הנאה בסקס והמוצר עוזר להן לגלות עונג אחר, נשים שחוקרות את המיניות שלהן ונשים שרוצות להגביר את החשק המיני".

הסוד המופלא של הטבע - שינה את פני המשחק

שמן הפלז'ר של חברת MY SHEMEN לדוגמה, יכול לדבריה להוות פתרון מצוין. לא מדובר בעוד תכשיר סיכה. "השמן יכול להגביר את העונג ולייצר תחושת שחרור באזור הפות", היא מסבירה וממליצה, "אני ממליצה על השמן לכאלו שחווים מעט קשיים בעונג ולכאלו שהסקס מעט משעמם אותם וזה יכול לעורר אצלם תחושות חדשות".

השמן מורכב מחומרים מעוררים מינית. "השמן עשוי ממיצוי צמח הקנאביס בשילוב תמציות צמחים שידועות כמעוררות מינית כמו ג'ינג'יר, קינמון והל. השילוב של כל המרכיבים האלו יחד הוא שיוצר את התחושה המעניינת וגורם לפות להתעורר יותר", היא מפרטת.

"אחרי 2-4 דקות מתחילים להרגיש משהו קצת אחר"

וכמובן, חשוב לדעת כיצד להשתמש בו באופן יעיל ונכון. "פשוט משפריצים על אזור הפות-דגדגן ופתח הנרתיק 4 שפריצים ומעלה. ניתן גם להשתמש בו עם אביזרי מין ובחדירה הוא מאוד נעים", מסבירה ויינשטין אורן ומוסיפה, "אחרי 2-4 דקות מתחילים להרגיש משהו קצת אחר, התחושה נהיית קצת יותר נעימה וממש מרגישים את האזור גם בלי מגע בכלל בו". ויש גם איסור חשוב לדבריה: "חשוב לציין- אסור לשימוש עם קונדומים מלייטקס. יש קונדומים ללא לייטקס ואז השילוב מצוין".

ויינשטיין-אורן רואה חשיבות רבה בשימוש בשמן הפלז'ר. "חשוב לציין שהשמן מגביר את ההנאה, ועבור כל אישה זה אינדיבידואלי ובהתאמה לרמת ההנאה שהיא חווה כיום. מבחינתי התחושה הזאת נפלאה, ויש הרבה נשים שזה הוא בדיוק מה שהן צריכות כדי לתת בוסט למיניות שלהן", היא מסבירה ומדגישה, "זה לא יפתור לך את ענייני דימוי הגוף או מחסומים אחרים שאולי את חווה סביב המיניות שלך ועשויים לעצור אותך מלחוות את עצמך במלוא הדרך".